Korona 2020

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 08:57, 08/kwie/2021

https://tvn24.pl/swiat/wlochy-koronawir ... ia-5062730
Oprócz sprawdzania wszystkich urządzeń funkcjonariusze postanowili też dokładniej zbadać stan tych powierzchni, których najczęściej dotykają pasażerowie, tj. poręczy, kasowników, siedzeń czy przycisków do otwierania drzwi.
No i tworzą takie badania z których tak naprawdę nie wiele wynika,a ich wymiar naukowy jest raczej znikomy.

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci ... -zakazenia
Dotykanie klamek, poręczy czy przycisków na przejściu dla pieszych stwarza stosunkowo niskie zagrożenie przeniesienia SARS-CoV2, choć trzeba uważać np. w restauracjach. Naukowcy nadal twierdzą też, że mycie rąk to podstawa ochrony.
No i tak sobie badają i jedni i drudzy dochodząc do rozbieżnych wniosków zaś nam przekazują prawdę znaną od stuleci "Myjcie ręce" :lol:
Jajogłowe cymbały opłacane z pieniędzy podatników!

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 09:57, 08/kwie/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5156238
Szczepienia przeciw COVID-19. Kuczmierowski: W niedzielę mniejsza dostawa szczepionki AstraZeneca
Australijski regulator leków potwierdził w czwartek, 8 kwietnia, że organizuje pilne spotkanie na temat stosowania szczepionki AstraZeneca. Wszystko przez ogłoszenie Europejskiej Agencji Leków, która znalazła związek między zastrzykiem, a zakrzepami krwi.
Zaś nasi celebryci pseudo eksperci uważają,że jest diametralnie inaczej i proponują inne rozwiązania :lol:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5110549
- Jeżeli inni nie chcą w Unii Europejskiej szczepionki firmy AstraZeneca, to my kupmy, ile się da – powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
To typowy przykład podejścia jajogłowego do problemu jak i zdrowia i życia Polaków.
Pomyśleć,że takich bredni i nieodpowiedzialnych wypowiedzi musimy wysłuchiwać i jeszcze poprzez nasze podatki za to płacić!

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 10:09, 08/kwie/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ce=special
W szpitalach przebywa obecnie 34 864 pacjentów chorych na COVID-19 – wynika z najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Zajęte są 3 362 łóżka respiratorowe.
W środę liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 wyniosła 34 691. Wspomagania respiratorem wymagało 3342 chorych.
Przyjmując nowy czynnik,którym są ilości zajętych łóżek trzeba zauważyć wzrost... no ale na ile jest to miarodajne.
Tak więc przyjmując nowe ustalenia strategiczne Ministerstwa Dezinformacji restrykcja są słuszne i zasadne.Zrobili taki myk :lol: ,który będzie "równoważył" jednoczesny prawdopodobny realny spadek zachorowań.

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 11:12, 08/kwie/2021

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 954 pacjentów z COVID-19 - to zdecydowanie najwyższy wynik od początku pandemii
Przyjmując instrumenty porównawcze rządzących obserwujemy spadek w stosunku do czwartku ubiegłego tygodnia /1 kwietnia/gdzie odnotowano
32876 tys .
Wykonano 111 tys testów czyli o 2 tys więcej niż 1 kwietnia.Nikt się nie cieszy :roll:
Psychoza strachu przed pójściem do lekarzy/ co w zasadzie jest nie możliwe/ przedkłada się na zgony.Poza tym to kumulacja z ostatnich dni.
Tak czy inaczej to właśnie ten czynnik wg "nowej strategii/ nawet przy spadku zachorowań dalej będzie uzasadniał kolejne restrykcje i lockdawn.
Potem wymyśli się coś innego...np inwazję kleszczy przy czym da się wpierw info,że zachorowanie na boleriozę w połączeniu z cofidem skutkować będzie zaszczepieniem się 3 dawkami Astry oraz kwarantanną na Pustyni Błędowskiej gdzie nie ma traw...lecz powstanie special Pawilon.
Cała akcją zostanie nazwana '"Kleszczowy klincz 2021" :lol:

OTWORZYĆ PRZYCHODNIE W TRYBIE OD ZARAZ! KONOWAŁY NIECH ZACZNĄ LECZYĆ LUDZI!

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 18:28, 08/kwie/2021

No i jadą z tym światem :lol:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5156806

Zmarła osoba zakażona bakterią New Delhi tak piszą...
Jedna z osób zmarła, powodem był ciężki przebieg COVID-19 - informuje szpital.
Clostridium difficile, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa – brzmi jak nazwy stworów z innej planety? Tak naprawdę to jedne z najczęściej występujących bakterii. W dodatku najłatwiej zarazić się nimi w szpitalu.
https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie- ... 34012.html
Idziemy do szpitala po pomoc, wracamy z bakterią. I to nie byle jaką - superbakterią, na którą nie działają antybiotyki. Niestety, tak coraz częściej kończą się pobyty w szpitalach. W styczniu w Łodzi zmarł pacjent, który złapał lekooporną bakterię New Dehli (Klebsiella pneumoniae). Przyczyną śmierci trzech pacjentów z warszawskiego szpitala MSWiA był ten sam patogen. Rodziny zmarłych złożyły pozew przeciw szpitalowi - oskarżają placówkę o to, że ukrywała epidemię.
To chyba raczej wina konowałów i syfu panującego w szpitalach gdyż z cofidem nie ma nic wspólnego.Tak więc wiązanie tragedii osoby zmarłej z bakterią new dehli jest tylko celowym działaniem socjopaty,który łącząc te zdarzenia próbuje wysłać sygnał,że znowu atakuje jakieś nowe ciu...stwo i to New :lol: !
Bakteria New Delhi jest znana i obecna od lat lecz wykorzystywanie w mediach tego faktu w połączeniu z cofidem to już skandal!
https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ ... -RtAf.html
New Delhi to superbakteria, która jest oporna na działanie wszystkich antybiotyków, co oznacza, że nie można wyleczyć wywoływanych przez nią śmiertelnie groźnych chorób. Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ nawet w Polsce są już setki nosicieli tego patogenu, a o zarażenie nietrudno
W Polsce choroba pojawiła się w 2011 roku w Warszawie, a kolejny raz w 2012 r. w szpitalu w Poznaniu. Jednak szpitale nie zastosowały odpowiednich środków ostrożności (m.in. nie izolowano osób zarażonych, co jest koniecznością) i pacjenci zakażali się nawzajem, wędrując między oddziałami.W konsekwencji w krótkim czasie liczba zakażonych zaczęła gwałtownie rosnąć. Jak wynika z danych krajowego Ośrodka Referencyjnego ds. Lekowrażliwości Drobnoustrojów, w 2013 roku w całym kraju było 105 zakażonych, a w kwietniu 2016 r. liczba ta wynosi 1100, z czego większość w Warszawie. Jednak dane te są niedoszacowane i z pewnością zakażonych jest znacznie więcej.
No cóż...w Warszawie :roll: Widać miejsce to przyciąga wszelkie patogeny świata zwłaszcza te o nazwie New.
Pismaki mogli się spiąć i dla zmyły nazwać ją New Ciech!

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 18:54, 08/kwie/2021

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ?ref=kafle

Karmiąc nas jednak takimi pierdołami mogą odtrąbić sukces!
Ludzie skołowani,przestraszeni szukają jakiś rzetelnych informacji no i klikają,klikają ciągle się łudząc lecz pismakom tylko chodzi o słupki odsłon jak i oglądalności w tv.
Koroniasta psychoza jest mediom dalece po drodze bo przecież dziennie można coś wymalować czerwoną czcionką wprawiając czytelników o palpitacje serca.Sensacją żyje się 7 dni mawiają pismacy więc tak ciągle aktualny temat jak cofid jest dla nich tematem do usranej śmierci i myślę,że wręcz drżą jakby nagle okazało się,że wszyscy zdrowi...nawet New Dehli abdykowałby gdzieś poza granice polandii.
Przecież w redakcjach nastąpiłaby załamka bo nagle tematu by zabrakło,a pomysł na skrobanie pierdół minąłby bezpowrotnie.
Gdzieś po tygodniu pewnie otrząsnęliby się z koszmaru i znowu byśmy się dowiedzieli,że smog atakuje i okna trzeba zamknąć i nie wychodzić między 9 rano,a 15 w południe zwłaszcza seniorzy :lol: Normalka bo przecież oni zawsze mają przesrane.
Modne byłyby kleszcze,Syria,Iran oraz triathlon między Libią,a Włochami.Może dowiedzielibyśmy się czy Kim żyje czy nie i jaką kupę zrobił książę San Escobaru.Szansa byłaby też dowiedzieć coś jeszcze o Magi i Harrym choć goooowno to nas obchodzi.No ale cóż :roll:
Rekordowy wynik Interii. Ponad 20,5 mln czytelników
.
Niestety dzięki nam lgnęli reklamodawcy,a kasiora płynęła strumieniem.
Zamknąć ich na tydzień!My byśmy przeżyli nawet z cofid czego nie można by powiedzieć o pismakach.Mieli by przesrane!
Pomarzyć można :lol:

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 19:06, 08/kwie/2021

Ujęte po mistrzowsku :lol:

~Igła- 26 min temu
"Oto 12 ważnych pytań i odpowiedzi przed podjęciem decyzji o szczepieniu: 01/ „Jeśli zostanę zaszczepiony, czy mogę przestać nosić maskę (y)?” Rząd: „NIE” 02/„Jeśli się zaszczepię, czy restauracje, bary, szkoły, kluby fitness, salony fryzjerskie itp. Zostaną ponownie otwarte i czy ludzie będą mogli wrócić do pracy normalnie? Rząd:„ NIE ” 03/„Czy jeśli zaszczepię się, będę odporny na Covid?” Rząd: „Może. Nie wiemy dokładnie, ale prawdopodobnie nie”. 04/„Jeśli się zaszczepię, przynajmniej nie będę zaraźliwy dla innych – prawda?” Rząd: „NIE. Szczepionka nie zatrzymuje transmisji”. 05/„Jeśli zostanę zaszczepiony, jak długo potrwa szczepionka?” Rząd: „Nikt nie wie. Wszystkie„ szczepionki ”firmy Covid są nadal w fazie eksperymentalnej”. 06/„Jeśli zostanę zaszczepiony, czy mogę powstrzymać dystans społeczny?” Rząd: „NIE” 07/„Jeśli moi rodzice, dziadkowie i ja zostaną zaszczepieni, czy możemy się ponownie przytulić?” Rząd: „NIE” 08/”Więc jakie są korzyści z szczepienia?” Rząd: „Mając nadzieję, że wirus cię nie zabije”. 09/„Czy na pewno szczepionka nie zrani mnie ani nie zabije?” Rząd: „NIE” 10/„Jeśli statystycznie wirus mnie nie zabije (wskaźnik przeżycia 99,7%), dlaczego powinienem się zaszczepić?” Rząd: „Aby chronić innych”. 11/„Więc jeśli się zaszczepię, będę mógł chronić 100% osób, z którymi się stykam?” Rząd: „NIE” 12/„Jeśli doświadczę poważnych działań niepożądanych, skutków długoterminowych (wciąż nieznanych) lub umrę z powodu szczepionki, czy ja (lub moja rodzina) otrzymam odszkodowanie od producenta szczepionki lub rządu?” Rząd: „NIE – rząd i producenci szczepionek mają 100% zerowej odpowiedzialności za ten eksperymentalny lek”Zwiń

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 15:04, 09/kwie/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5159007
Jak zapowiedział Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak, trwają badania kliniczne dotyczące trzeciej, a w przypadku jednodawkowych - drugiej, przypominającej dawki szczepionki.
Jeśli od tego momentu jeszcze ktoś myśli,że na jednorazowym szczepieniu się ten cyrk skończy to chyba od tego momentu musi zweryfikować swoje poglądy.
Zapowiadanie IV fali :lol: to tylko przygotowania "klimatu" by jesienią mieć argument do ponownego szczepienia bo nagle się okaże,że eksperci doszli do wniosków,że.... :roll:

Ten sam ekspert jeszcze niedawno powiedział tak:
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... 19-4936098
Jak długo jesteśmy odporni na wirusa SARS-CoV-2, jeśli przyjmiemy szczepienie? - To jest bardzo dobre pytanie - przyznał Cessak.

Zauważył, że "badania kliniczne będą się jeszcze toczyć przez dwa lata i przez te dwa lata będziemy obserwować, jak długo utrzymuje się nasza odporność po przyjęciu szczepionki". - Na to pytanie jeszcze nikt nie zna odpowiedzi, na to czekamy - wskazywał członek EMA.
Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi gdyż jak dodał
Badania kliniczne będą się jeszcze toczyć przez dwa lata i przez te dwa lata będziemy obserwować, jak długo utrzymuje się nasza odporność po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 - powiedział w "Faktach po Faktach" dr Grzegorz Cessak
Trzeba być świadomym,że obecny proces szczepienia to autentyczne badania kliniczne... to eksperyment na społeczeństwie dzięki któremu może po 2 latach dostaniemy odpowiedz czy szczepidła w ogóle są skuteczne :roll:
Tylko tacy łgarze jak celebryci-ekszperci z nad Wisły wciskają kit ludziom w bezczelny sposób bez żadnych zahamowań
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider
- Odporność na koronawirusa najprawdopodobniej może utrzymywać się kilka lat, a może nawet dłużej - powiedział polsatnews.pl prof.
Andrzej Horban główny doradca premiera ds. COVID-19.
Pomyśleć,że takie indywiduum nosi miano eksperta zaś swoją "wiedzą" ma budować zaufanie.Total autodestrukcja osobowości!

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 19:45, 09/kwie/2021

O amantadynie ciągle głośno gdyż nawet imć prezydent próbował błysnąć swoją wiedzą w temacie na radzie Gabinetowej...."Prowadzone są badania kliniczne" :lol:
Póki co media unikają tematu jak ognia z przyczyn dalece niezrozumiałych choć dość łatwych do wytłumaczenia.
Kierunek jest jeden i linia retoryki też jedna....szczepidła!
https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-w ... 48-godzin/
Może więc warto zerknąć okiem "nieprofesjonalnej" kamery do przychodni w Przemyślu i przypomnieć sobie jak leczyło się jeszcze do niedawna. :roll:

Torres
Szef
Posty: 1493
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 19:53, 09/kwie/2021

List dr Bodnara do M.Olejnik z TVN i jego treść wyjaśnia wiele,a może o wiele za wiele :lol:
https://przychodnia-przemysl.pl/list-ot ... mantadyna/
Sty 14
List otwarty do Moniki Olejnik w sprawie leczenia amantadyną

Szanowni Państwo. Poniżej publikuje mail, który przesłałem do Pani Redaktor Moniki Olejnik. Mimo rozmowy telefonicznej, nie uzyskałem na ten moment odpowiedzi. Dlatego publikuję go do Państwa wiadomości i przemyśleń.

Szanowna Pani Redaktor.

Otrzymałem Pani maila od redakcji UWAGA TVN!, z którym dwa miesiące temu realizowałem program poświęcony amantadynie: https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/a ... 30510.html.

Przez wiele lat oglądałem Pani reportaże i byłem pełen uznania za dociekliwość i dążenie do ustalenia prawdy. Nie mogę jednak przejść obojętnie wobec tego co się wydarzyło w programie “Kropka nad i” w programie TVN24 w dniu 12.01.2021 oraz 13.01.2021 i wobec Pani stanowiska o leczeniu amantadyną.

To pośrednio dotyczy też mojej osoby i bardzo wielu chorujących pacjentów na COVID-19. Jestem niezmiernie zdumiony Pani stanowiskiem i mam wrażenie, że nie poznaję Panią z poprzednich lat. Ze zdziwieniem oglądałem Pani ogromne zaangażowanie w krytykę co do leczenia choroby COVID-19 amantadyną.

Programy wyemitowany w dniu 12.01.2021 oraz 13.01.2021 są dla mnie w pełni niezrozumiałe. Mógłbym nawet posunąć się do twierdzenia, że był nieetyczny i szkodliwy. Mam nadzieję, że to wynikało z Pani nieświadomości tematu. Chciałbym się upewnić – czy kiedykolwiek miała Pani okazję odwiedzić stronę mojej przychodni lekarskiej Optima Przemyśl? Stronę, gdzie wiele osób błagalnie prosi o pomoc w celu ratowaniu ich zdrowia i życia? Osób chorych na COVID-19. Czy takie odruchy jak współczucie i chęć pomocy ludziom umierającym i cierpiącym już nie istnieją? https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-w ... 48-godzin/

Jednocześnie krytyka, że Pan Minister Marcin Warchoł leczył się nielegalnie amantadyną jest daleki od etyki i mijająca się z prawdą. Lek jest dostępny i lekarz ma prawo wypisać zgodnie z prawem poza wskazaniami. Zachęcam do zapoznania się ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia i ustawą o zawodzie lekarza z 1996 roku. Szczegóły: https://przychodnia-przemysl.pl/chlorow ... -leczeniu/

Minister Warchoł jako jeden z nielicznych nagłośnił tą sprawę, czego media nie chcą pokazać od wielu miesięcy. Tyle razy zapraszałem telewizje, w tym też TVN do mojej przychodni. Czyli pokazać, jak można pracować i leczyć skutecznie ludzi na chorobę COVID-19 nie zamykając przed nimi drzwi. I nie tylko COVID-19. Po prostu pracować tak jak przed pandemią. Podejście, które pozwala ratować chorych i odpowiednio diagnozować. Chorych, którzy są nieskutecznie leczeni teleporadą w całej Polsce.

Ale mam obawy, nie wiem, czy Panią takie rzeczy interesują. Jakieś nieszczęścia i śmierć jakichś tam 500 osób dziennie, osób które umierają na COVID-19? Dzisiaj, jutro, w najbliższych miesiącach. Dla tych osób nie ma na dzisiaj alternatywy. W Polsce przecież jest pandemia! A jedyną wiedzę, jaką Pani chyba czerpie jest od “wszystkowiedzących” doradców, którzy straszą o “toksyczności” amantadyny, nie mając żadnego poparcia naukowego. Od doradców, którzy nie mają nic do zaoferowania obecnie chorym, którzy setkami dziennie umierają, a tysiące zostaje inwalidami (lub w domenie medialnej “Ozdrowieńcami”).

Niestety nie mam takiej możliwości propagandowej w przeciwieństwie do Pani telewizji w jakiej Pani zasiada. Leczyłem i leczę ludzi mimo tak potężnych przeciwności. Mam wdzięczność tysięcy osób w Polsce. Nie wiem, czy to taki szczytny cel, aby żyć w nieświadomości lub jak wielu ludzi w zakłamaniu. Czy może Panią irytować to, że ktoś miał odwagę powiedzieć swoje zdanie? Myślałem, że żyjemy jeszcze w wolnym kraju i każdy ma prawo powiedzieć co myśli i jakie ma odczucia. Ale może mi się to tylko wydaje?

Zadaję te same pytania do przedstawiciela SLD, posła Tomasza Trelę, który wzywa z tego powodu ministra do dymisji, czy czuje że zrobił wszystko w tej kwestii, ratowania ludzi? Gdzie był do tej pory, co zrobił, gdy umiera tyle osób. Mógł dawno w tej kwestii się wykazać.

Niestety mamy wielu krzykaczy. Zacytuję wielkie słowa Władysława Bartoszewskiego “Pokaż co zrobiłeś” (…) “Kto gardzi ludźmi – ten przede wszystkim gardzi sobą”.

Z poważaniem,
Włodzimierz Bodnar
pulmonolog, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości