odśnieżanie ulic w Siemianowicach Śląskich

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

odśnieżanie ulic w Siemianowicach Śląskich

Post autor: Janusz Ławecki » 20:22, 27/sty/2021

Oto odpowiedź UM Siemianowice na zapytanie:
Szanowny Panie Prezydencie

Na podstawie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej proszę o informację z jaką firmą podpisana jest umowa na zimowe utrzymanie dróg i chodników, na jaką kwotę oraz proszę o kopię umowy podpisanej z tą firmą. Odpowiedź proszę przesłać drogą elektroniczną na adres:
janusz-lawecki@wp.pl
Odpowiedż:
koszt odśnieżania 2 894 470.26 zł
Treść umowy opublikuję jak uda mi się ją załączyć do tego forum
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Szef

Re: odśnieżanie ulic w Siemianowicach Śląskich

Post autor: Torres » 20:36, 27/sty/2021

Ja pier...lę!
Co oni odśnieżają i gdzie bo w mieście tego jakoś nie widać.
Chyba pod UM plus beton plac na okrągło 24 h :roll:
Owszem główne aorty drogowe są w miarę OK ale chodniki to kosmos.Wszędzie!

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 21:37, 27/sty/2021

Jak zobaczysz umowę to dopiero zaklniesz

Ślązaczka
Szef
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 15:09, 31/sty/2021

Tak odśnieżają, że dziś idąc na mszę do kościoła w Michałkowicach odcinkiem chodnika od kwiaciarni przy Oświęcimskiej do małej piekarni przy kościele bałam się o swoje życie, by się nie przewrócić i walnąć głową w coś niebezpiecznego. Nie miałam na głowie kasku ochronnego, bo miałam nadzieję, że nasz ojciec miasta dba o swoich mieszkańców, wydając grube tysiące za nasze bezpieczeństwo.

Torres
Szef

Post autor: Torres » 15:40, 31/sty/2021

Teraz jest swoista moda na zmiatanie śniegu miotłą i traktowanie chodnika piaskiem z solą lub innym paskudztwem.
Po takiej harówce pozostaje tylko czekać na plusowe temperatury i problem się rozwiąże sam.Karanie przez SM mandatami administratorów to fikcja no chyba,że trzeba dowalić prywatnemu pod sklepem lub prywatnej posesji.To wręcz proceder.
Nie miałam na głowie kasku ochronnego, bo miałam nadzieję, że nasz ojciec miasta...
:lol:
Ojciec Rafaello ma pewnie inny punkt widzenia ,który nie do końca jest zbieżny z Twoimi oczekiwaniami.To oczywiste.

Torres
Szef

Post autor: Torres » 20:49, 12/lut/2021

Violetta Basinska W całych Siemianowicach jest tak strasznie i nikt się tym nie interesuje

3 godz.

Marcin Antczak
Marcin Antczak Najlepiej było by się zająć problemem dotyczącym odśnieżania osiedli na Tuwimie,bo nikt się nie poczuwa do obowiązku , a jak myślicie że się mylę to zapraszam na kontrolę 😉
2

5 godz.

Rem Jar
Rem Jar Może Pan Prezydent pobiega z klechą i monstrancją i śnieg zniknie bo niesety z Covidem się nie udało 😔
4 godz. · Edytowano
Wojciech Kurpanik
Wojciech Kurpanik Marcin Antczak racja ,tylko że to obowiązej spółdzielni mieszkaniowej a nie miasta. W tym przypadku SSM.
4 godz.
Barbara Mizera-Oczadły
Barbara Mizera-Oczadły Marcin Antczak chyba każdy z nich myśli, że jeździmy czołgami i taki śnieg to nie problem. Generalnie ciągle trzebaby było pisma pisać, dzwonić, chodzić do nich i zgłaszać problemy, a tak w zasadzie odśnieżanie zimą powinno być standardem wpisanym w zakres obowiązków. Za chwilę śnieg stopnieje i pokażą się gigantyczne dziury w jezdni i znowu należałoby zwracać się z uprzejmą prośbą, aby ktoś z zarządców zajął się tematem. Odnoszę wrażenie, że kiedyś, lata temu lepiej wszystko funkcjonowało.
1
4 godz.
Marcin Antczak
Marcin Antczak Barbara Mizera-Oczadły ja rozumiem,śnieg sypie i jest problem.Tylko dlaczego władze miasta i osiedli mają wyje*ane na to ?????Oto jest pytanie .Oni pod urzędem sobie ładnie oczyszczą do gołego a my to co ? Ufoludki ??? 🤔
4 godz.
Barbara Mizera-Oczadły
Barbara Mizera-Oczadły Marcin Antczak to raczej problem każdej drogi dojazdowej, osiedlowej oraz parkingów wzdłuż ulic...
To tylko część słusznych opinii o stanie naszych dróg i chodników w City.
Chorzów,Katowice nawet Sosnowiec to miasta jak z innej planety.Czysto,w miarę schludnie czyli tak naprawdę normalnie.Spadł śnieg więc służby go usuwają co jest chyba oczywiste.
W Siemianowicach jest chyba inna strategia,której nie można jakoś racjonalnie wytłumaczyć,a przecież do wiosny jeszcze trochę zostało.
Kolejny raz można zapytać gdzie administratorzy mieszkań,budynków,wspólnot? Gdzie Straż Miejska i inne służby? Nikt tego dziadostwa nie widzi.
Może ten śnieg by się dało on line usunąć?
Raz jeden sypnęło kilka dni temu bo potem to były tylko epizody śnieżne .Snieg powinien być wspomnieniem zaś my do dziś mamy do czynienia tylko z pozorowaniem usuwania śniegu.
Pieprzone zadupie to Siemianowice lub jak kiedyś je nazwano Kolesiowice.Nic się nie zmieniło,nic!

Ślązaczka
Szef
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 21:08, 12/lut/2021

Chciałam wczoraj o aktualnej sytuacji w mieście z zimą coś skrobnąć ale zrobię to teraz. Wczoraj poślizgnęłam się na nierównościach schodząc z chodnika na jezdnię w okolicach mojego miejsca zamieszkania. To jest katastrofa jak wyglądają chodniki. Tak uderzyłam się w kolano, że dziś w domu, środkami uśmierzającymi ból, je leczyłam.

Torres
Szef

Post autor: Torres » 21:52, 12/lut/2021

środkami uśmierzającymi ból
:lol:
To by tłumaczyło Twoje podejście do demokracji :lol:

Dzwoniłaś gdzieś? Do Straży miejskiej?Do Centrum Zarządzania Kryzysowego,Do proboszcza z parafii?
Takie sytuacje trzeba piętnować i nie ćpać Ibuprofen!

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 13:42, 13/lut/2021

Zadzwoniłem do UM w sprawie nieodśnieżonych chodników i wejść na przejścia dla pieszych. W pierwszej kolejności usłyszałem, że ulice nie muszą być czarne. Tłumaczę, że nie dzwonię w sprawie ulic tylko chodników. Usłyszałem, że to należy do właścicieli budynków przyległych. To dlaczego się ich nie mobilizuje do odśnieżania - pytam. Bo mieszkańcy muszą zgłaszać na Straż Miejską to oni zainterweniują. Nie ma zgłoszeń nie ma interwencji. A gdy spytałem od czego są urzędnicy odpowiedzialni za monitorowanie sytuacji w mieście pod kątem odśnieżania to usłyszałem, że nie są w stanie wszystkiego skontrolować. Gadał dziad do obrazu a obraz....

Torres
Szef

Post autor: Torres » 14:08, 13/lut/2021

Czyli to była taka teleporada :lol:
Siedzą na dupie już kolejny miesiąc i na nic nie mają czasu lub ciągle coś ich zaskakuje.
Gdy inni dziadują i muszą dziennie walczyć z milionami problemów oni - urzędnicy żyjący z naszych podatków jak zwykle mają swoją wizję rzeczywistości!

ODPOWIEDZ