Korona 2020

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 11:05, 27/lis/2021

Należałoby krzyknąć "Mamy to" lub "Yes Yes Yes" :lol:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5669892
Naukowcy ostrzegają przed paniką i informują o konieczności dokładniejszych badań nad nowym wariantem. Wiadomości o nowym, potencjalnie groźnym wariancie spowodowały tąpnięcia na światowych giełdach oraz pierwsze reakcje państw.
Nie tąpnięcie lecz spekulacje na rynku i to w odniesieniu do określonych obszarów bo są tacy co na tej pseudo panice obławiają się jak mało kto...
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... akt,261925
Na otwarciu amerykańskiego rynku zyskują producenci szczepionek: ceny akcji Pfizera rosną o blisko 6 proc., a Moderny 16,5 proc.
No to przewodnicząca Ursula pewnie szczęśliwa jak i jej mąż... tzn vice prezes Pfizera :lol: :lol: :lol:
Szefowa KE o szczepionce
- Umowy UE z producentami mówią, że szczepionka musi być natychmiast dostosowywana do nowych wariantów, gdy tylko się pojawią - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
:roll:
Kontrakty podpisane,szczepidła rozlewane są jak w upalne lato kranówa z uzdrowisk,a media pompują kolejną dawkę psychozy...zgodnie z scenariuszem.
Podobnie jak ostatnio gdy Brytole w panice uciekali z Portugalii /bo Delta/ teraz uciekają z RPA :lol: Wariant jak ostatnio dotarł do UK oraz Izraela.który to ponownie stanie się poligonem w zwalczaniu wirusa i zacznie kłuć społeczeństwo partiami A1,A2 i A3 w odniesieniu do nowego wariantu.Będzie cyrk na kółkach,że hej!
Von der Leyen: Wiadomość o nowym wariancie bardzo niepokojąca
- Wiadomość o nowym wariancie koronawirusa jest bardzo niepokojąca - przekazała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w wydanym w piątek oświadczeniu. Jak dodała, rozmawiała z naukowcami i producentami szczepionek, którzy podzielają jej obawy. :lol:

- Trzeba zaszczepić się jak najszybciej, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. I nalezy postępować zgodnie ze znanymi zasadami, aby się chronić - dodała.
Zaszczepić się jak najszybciej rzece Uśka...tylko czym i na co??? :roll:
Światowa Organizacja Zdrowia przekazała, że dotychczas zgłoszono ponad 100 sekwencji B.1.1.159. WHO oceniło na podstawie pierwszych analiz, że "ma dużą liczbę mutacji i wymaga dalszych badań". Istnieje obawa, że nowa mutacja może być odporna na szczepionki.
Jeśli obecne szczepidło ma się nijak co do skuteczności przy Delcie /a widać to na całym świecie po ilości zachorowań/ to czym Uśka zaleca szczepić? Bo póki co szczepidła na nowy wariant nie ma....przynajmniej oficjalnie :lol:
Można było przewidzieć taki scenariusz bo przecież Delta już się obrzydła i wszyscy mają świadomość,że dalej na niej "jechać" się nie da.
Mamy więc Omikrona bo Gamma jakoś za winkla nie wylazła :lol:
Bliższe zbadanie B.1.1.529, zidentyfikowanego po raz pierwszy na południu Afryki, "zajmie najbliższych kilka tygodni" - poinformował rzecznik organizacji, Christian Lindmeier.
Tak więc spoko! Jeszcze dokończymy IV falę obrzydłą Deltą by potem /kilka tygodni/ czyli od Nowego Roku wdrożyć wariant Omikron 2022.
Producenci oznajmią światu,że dostosowali szczepidła do nowego wariantu zaś "eszperci" zaczną nas ciulać na wszelkie sposoby uzasadniają,że mnogość kolców :lol: w Omikronie jest tak duża,że w zasadzie nikt nie może czuć się bezpiecznie... tak więc wyświechtane hasło Szczepmy Się :lol:
znowu wróci na banery,a media zrobią nam takie pranie mózgu,że w zasadzie zapomnimy jak się nazywamy.
Po karkołomnej zimie i doświadczeniach z Deltą jak i przy świadomości dziadostwa w postaci Omikrona hasło nabierze znów sensu i mocy tym bardziej,że wakacje będą tuż tuż...a certyfikaty będzie można sobie w dooopę wsadzić :lol:
Tak więc bajzel rozpocznie się od nowa...
Tak naprawdę powinno się znowu oczekiwać akcji promocyjnych z selebrytami,posłami,premierami i prezydentami...wszak ich odporność już mija jeśli nie minęła już dawno.

Ślązaczka
Szef
Posty: 1059
Rejestracja: 10:50, 13/kwie/2017
Miejscowość: Michałkowice

Re: Korona 2020

Post autor: Ślązaczka » 14:08, 27/lis/2021

Ale Ty umisz pisać, jak mało kto.

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 16:12, 27/lis/2021

Pisać to oni potrafią :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=T8lZ-4qdkOU
Monika M-ska
Monika M-ska
5 dni temu
„Zaszczepieni umierają, ale w poczuciu, że zrobili wszystko żeby nie umrzeć”- wywiad z ekspertem.
:lol:

No i tak to wygląda....dla nich każda zła wiadomość jest wiadomością dobrą.Tyle w temacie.

Ślązaczka
Szef
Posty: 1059
Rejestracja: 10:50, 13/kwie/2017
Miejscowość: Michałkowice

Re: Korona 2020

Post autor: Ślązaczka » 17:13, 27/lis/2021

Głupia ta Monika, dlatego nazwiska nie ujawnia.

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 19:39, 27/lis/2021

Nie kumasz...nie jest głupia.Po prostu wymyślają "chwytne" tytuły",których tyle dziennie w mediach.Innymi słowy jajca sobie robią. :roll:

Nie dawno zrobił się syf za sprawą niejakiego posła Hoca.Do Sejmu trafił poselski projekt ustawy, według którego pracodawca będzie mógł sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony na COVID-19 i przenosić niezaszczepionych na inne stanowisko, w podmiotach leczniczych będzie można wprowadzać obowiązek szczepień na COVID-19, a przedsiębiorstw, w których wszyscy będą zaszczepieni, nie będą dotyczyły żadne restrykcje, wprowadzane w związku koronawirusem SARS-CoV-2.
Wyszło jak wyszło ale gwiazdą był pierwszej wielkości...zaistniał,a polityka ma do tego,że trzeba co jakiś czas w niej zaistnieć.Podobnie jak z naszymi selebrytami na ściance i bez względu na to co powiedzą lub zrobią,a są w stanie narobić nawet publicznie w gacie by zaistnieć.Z politykami jest tak samo,a może nawet w większym wymiarze.Najgorsze jest jednak to,że ich pomysły w większości "pchane" przez wszelkiej maści lobbystów i w szemranych doradców skutkują swoimi konsekwencjami na całe społeczeństwo.
Reperkusje przyjęcia wspomnianej uchwały werbalnie wspieranej przez Leficę / i nie tylko/ jak i politologów trzymającymi z nią sztamę byłyby katastrofalne w odniesieniu do kanonów demokracji.
Warto jednak wspomnieć /swego czasu już pisaliśmy o tym/ kto tak usilnie zabiegał o ten ustawowy myk....Federacja Przedsiębiorców Polskich :lol:
Oni zainicjowali to całe zamieszanie pisząc do premiera,ministra i Bóg wie kogo jeszcze...bo przecież firmy stracą,bo kolejny lockdawn etc :roll:
Tak czy siak idea była jedna...Lepszy i gorszy sort :roll:
https://www.money.pl/gospodarka/przedsi ... 6256a.html
Federacja Przedsiębiorców Polskich postuluje ograniczenie dostępności usług dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Zdaniem przedstawicieli organizacji, zmiany "pomogą ograniczyć straty w przypadku kolejnych fal epidemii". Na liście proponowanych rozwiązań jest m.in.
możliwość czasowego ograniczenia dostępności usług dla osób, które nie przyjęły szczepionek.

Trzeba jednak pamiętać kto zasiada we władzach wspomnianych Segregatorów :lol: Otóż vece prezesem jest nijaki ...
https://federacjaprzedsiebiorcow.pl/?page=rada_fppPrezes AstraZeneca Pharma Poland


Wiktor Janicki ukończył Szkołę Główną Handlową. W branży farmaceutycznej pracuje od 2003 roku.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą obejmując kolejne stanowiska o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów.
Do Roche Polska dołączył w 2010 roku jako dyrektor finansowy
.


Nawet nie wypada tego dziadostwa komentować ale na pewno warto wiedzieć i zapamiętać!

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 09:46, 28/lis/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5673672

Tak więc scenariusz z Delty jest powielany idealnie...
Premier Izraela Naftali Bennett poinformował, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa od niedzieli państwo to zamyka granice dla cudzoziemców.
:roll:

Detonatorem wirusa wpierw były Chiny,potem Indie zaś teraz południowy kraniec Afryki.
O Chinach się nie mówi już w ogóle w kontekście wirusa zaś czarny grzyb z Indii ,którym media nas szczuły odparował bezpowrotnie...
Wszystkie te warianty zawsze uderzały w Europę.Kraje z których pochodził wirus szybko radziły sobie z wirusem zaś u nas od fali do fali mimo tego,że Europa jako kontynent i ogromne skupisko ludzkie jest zaszczepiona najlepiej.
Europa jednak to najlepszy płatnik i dlatego w tak oczywisty sposób wirus zabiega o kraje z tego kontynentu...jedna dawka,druga dawka,dawka przypominająca,ogłupiająca,dodatkowa,booster,toster i uj wie co jeszcze byle tylko opróżnić magazyny z zaległych szczepideł i znowuż podpisać kontrakty na nowe dostawy.
Tym razem retoryka będzie ciut inna....Jajogłowe przygłupy będą udowadniać,że przyczyną kolejnych wariantów jest ciankie szczepienia krajów Afryki i Azji...
To ogromny rynek zbytu więc jest o co zabiegać...

https://www.youtube.com/watch?v=3N591Pll8kM
https://www.youtube.com/watch?v=0nAqJCLRCkI
https://www.youtube.com/watch?v=HICnNzMCKeM
Europa powoli...bardzo powoli zaczyna jednak przecierać oczy i budzić się z covidowego letargu :roll:

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 14:40, 28/lis/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5673702

Tytuł "artykułu" na Interiii "... Wariant Omikron w Australii.Wiadomo jak zareagowali zaszczepieni" :lol:
Czytam raz,drugi i trzeci bo qrwa dla mnie to jest ważne...dla wszystkich chyba to jest ważne jak zareagowali zaszczepieni w Australii lecz pismak niedouczony nie pisze jak zareagowali zaszczepieni. :roll:
Oczywiście,że to ma być oczojebna zmyła socjotechniczna lecz tym razem się wpuściłem :lol:
Latają samolotami w te i nazad zaszczepieni,przetestowani na wszelkie sposoby,w maskach,przyłbicach,kaskach,bandamkach,szalikach,kombinezonach i w nagrodę wracają zainfekowani Omikronem by w konsekwencji "lądować" w kwarantannie :D
Tytuły oczojebne "Omikron opanował świat", "Omikron wyparł Deltę","Pierwsze zdjęcie Omikrona" :lol: i setki innych debilnych informacji po to tylko by zryć nam berety i przygotować na kolejne restrykcje.
We Francji zdecydowano, że każda osoba, która miała kontakt z potwierdzonym lub potencjalnym przypadkiem zakażenia nowym wariantem koronawirusa, będzie musiała poddać się kwarantannie, nawet jeśli jest zaszczepiona przeciw COVID-19.
:lol:
To ci dopiero pech!
Szef Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler podkreślił, że jeśli odpowiednio duża część populacji nie będzie zaszczepiona przeciw COVID-19, to powszechny obowiązek szczepień "stanie się opcją, nad którą trzeba będzie pomyśleć".
To dopiero paradoks!
Szczepień miliony...setki milionów i to wprost proporcjonalnie do ilości zachorowań,które są o set procent ilościowo większe niż przed szczepieniami.
Teraz jak zaczyna się lans na Omikrona matoły bez zmrużenia oka nakłaniają społeczeństwo na zaszczepienie się choć tak naprawdę to chyba nikt nie przeciwko czemu!
Lothar to taki niemiecki Chorban tylko jego specjalizacja to weterynaria :roll: Parcie na szkło ma jak nasz Fikołek reumatolog ...
https://www.mp.pl/covid19/covid19-aktua ... a-epidemii
Jak podaje agencja dpa, jeśli nie będzie przerw w produkcji lub dostawach szczepionek, do jesieni 80 proc. populacji kraju może uzyskać odporność na koronawirusa. Wieler wskazał, że po pierwszych fazach szczepień konieczne będą cykliczne powtórki, jednak nie określił, w jakich odstępach czasu.
Nie tak dawno chlapnął :roll:
https://www-sueddeutsche-de.translate.g ... pto=nui,sc
„Z powodu ruchu wakacyjnego znowu będzie jednak więcej infekcji z zagranicy”. W okresie letnim do 20 procent zgłoszonych infekcji pochodziło z zagranicy. „Teraz znowu nastąpi znaczny wzrost liczby” – ostrzegł prezes Instytutu Roberta Kocha. Im więcej życia porusza się w pomieszczeniach w nadchodzących tygodniach, tym większy będzie ten wzrost. „Jak wysoka będzie fala, zależy przede wszystkim od wskaźnika szczepień”.
Niemcy mają na wczoraj 71 % zaszczepionych przy ilości ok.76 tys przypadków dziennie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdyby tak cofnąć się trochę wstecz w czasie np do 1 marca....
Wtedy mieli zaszczepionych 5.2% społeczeństwa zaś zachorowań np w tym dniu czyli 1 marca 5207 przypadków :roll:
Te analogie są wszędzie lecz nikt nie chce zgłębiać problemu zaś tłumaczenia /nieliczne/ są tak idiotyczne i pokrętne,że łzy do oczu cisną się same. :lol:
Cóż, teraz mamy Omikrona więc narrację można zmienić zaś to co było to przecież minęło :lol: Ten Łomikron ma tyle kolców,że trudno zliczyć i choć do rozkminienia tego ponoć potrzeba kilku tygodni to... to już wszyscy wiemy jak to się skończy.
Szczepmy się :roll: !

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 20:43, 28/lis/2021

Pisaliśmy o tym kilka godzin wstecz....
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5673924
"Omikron zaczyna wypierać wariant Delta"
Można by wręcz uznać,że tytuł jest sponsorowany :lol:
Przypomniała, że to już piąty wariant, po Alfa, Beta, Gamma i Delta, który zasłużył sobie na takie miano. - Teraz cały świat naukowy będzie mu się uważnie przyglądał, badał go, bo na razie niewiele o nim wiadomo.
... i teraz uwaga!
Mamy ustne doniesienia różnych naukowców, że wydaje się bardziej zakaźny (nawet 500 razy) i wymykający się odpowiedzi układu odpornościowego, niż poprzednie mutacje - powiedziała prof. Szuster-Ciesielska.
Oni mają już qrwa ustne doniesienia....że wydaje się...
Za takie pier...lenie powinno się w Tworkach zamykać bo to jest nic innego jak celowe zastraszanie społeczeństwa i w sposób wyrachowany i perfidny!
...i teraz najlepsze...
Wczoraj pojawiły się też pierwsze informacje przekazane przez afrykańskich lekarzy - objawy chorobowe są stosunkowo łagodne. Nie ma też charakterystycznych dla wcześniejszych wersji wirusa utraty węchu i smaku. To należy jednak jeszcze potwierdzić - dodała.
Więc potwierdz to kobieto i potem miel ozorem i siej strach wśród ludzi!
Ja pier....le skąd oni biorą tych ludzi....
Ostatnio gwiazda z Lublina chlapnęła...
https://pulsmedycyny.pl/prof-szuster-ci ... wn-1132703
https://pulsmedycyny.pl/prof-szuster-ci ... wn-1132703

– Moim zdaniem najwyższy czas na lokalny lockdown. To jest nieuniknione, bo nagle zakażenia nie znikną. Symulacje są bardzo niekorzystne dla całej Polski. Przy współczynniku R wynoszącym w niektórych rejonach Polski 1,6 pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie w Polsce – powiedziała wirusolog.
Dzięki Bogu nie mamy ponad 40 tys zachorowań choć gwiazda wschodniej Polski pewnie tego pragnie całym sercem...teraz jej oczkiem w głowie jest Omikron i jak ustnie przekazali jej koledzy jego 500 XL w rażeniu...ale to trzeba zbadać :lol:
Za kolosalne pieniądze podatników musimy wysłuchiwać takich bredni.Na Kleofas do przodku i to biegusiem!

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 10:23, 29/lis/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5675437

No i maszyneria medialna ruszyła.Teraz co godzinę notować będziemy kolejne Omikronowe newsy,a im dalej tyn gorzej.Taki świeży i chwytny temat :lol:
"Bardzo wysokie globalne zagrożenie o potencjalnie poważnych konsekwencjach" - tak nowy wariant koronawirusa Omikron określa Światowa Organizacja Zdrowia. WHO zwraca uwagę na "bezprecedensową liczbę mutacji kolców", który może przełożyć się na dalszy rozwój pandemii.
Nikt jeszcze nic nie lecz jedno jest pewne...
Eksperci WHO dodali, że konieczne są dalsze badania, by ustalić w jakim stopniu Omikron może być w stanie wymykać się działaniu dotychczas dostępnych szczepionek.WHO poinformowała, że "u osób zaszczepionych przeciw Covid-19 możliwe są przypadki zakażenia, ale najpewniej w niewielkiej i przewidywalnej liczbie".
No to teraz już bez obciachu będzie wiadomo,że zaszczepieni mogą chorować... lecz w przewidywalnej liczbie :lol: Np co piąty :lol:

Torres
Szef
Posty: 2123
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 13:16, 29/lis/2021

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5675345
Angelique Coetzee, lekarka, która odkryła nowy wariant koronawirusa Omikron, podkreśliła, że poziom jego zaraźliwości "jest podobny do Delty". Jej zdaniem "nie ma powodu do alarmu z powodu tej mutacji".
Kogo to jednak obchodzi tym bardzie gdy nasza "gwiazda" z Lublina / niejaka Szószter/ / dzięki swoim sekretnym koligacjom z kumplami z Afryki wie,że wariant ten jest 500 razy bardziej zakaźny niż Delta :lol:
Doktor Coetzee, prezes stowarzyszenia lekarzy w Pretorii, której słowa publikuje w poniedziałek dziennik "La Repubblica", mówiąc o okolicznościach odkrycia nowego wariantu powiedziała, że przez 8 tygodni nie miała pacjentów z COVID-19. W połowie listopada przyszedł 33-letni mężczyzna. Miał lekkie objawy, ale inne od tych, jakie widziałam do tej pory. Postanowiłam zrobić test, bo mieliśmy do czynienia z infekcją wirusową. Po pozytywnym wyniku u czwartej osoby w jego rodzinie z tymi samymi lekkimi objawami włączyła mi się lampka alarmowa - dodała lekarka z RPA. Jak wyjaśniła, te symptomy to zmęczenie, ból głowy, drapanie w gardle i lekkie przeziębienie, czyli inne niż w przypadku Delty.
Z tymi objawami to już im w czerepach się pomieszało :roll:
Poinformowała też: ".
Pacjenci lekarki z RPA, jak stwierdziła, czują się dobrze i szybko wyzdrowieli, w ciągu kilku dni.
Angelique Coetzee zapytana, jakiej rady chciałaby udzielić, odparła: "Nie powinniście ulegać panice

Objawy są bardzo lekkie i takie same u zaszczepionych i niezaszczepionych...czyli zachorować mogą i jedni i drudzy.
Tak czy inaczej syf,który robi się wokół Mikrona :roll: jest celowy i ma swoje uzasadnienie...
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5675527
Locatelli zaznaczył, że trzecia dawka szczepionki jest z powodu Omikrona "absolutnie konieczna", by przywrócić maksymalnie działanie preparatu i obniżyć krążenie wirusa.

Przyznał, że jest ostrożny, jeśli chodzi o konieczność dostosowania szczepionek do nowego wariantu, bo w jego przekonaniu obecne preparaty są bardzo skuteczne, a osoby nimi zaszczepione są "chronione w wysokim stopniu".
Są tak skuteczne,że wszyscy spacyfikowani na Omikrona są zaszczepieni :lol: Ciulają znowuż na okrętasa by wywierać dsalej presję na niezaszczepionych.Omikron ten temat czyni ciągle aktualnym!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość